PROJELERİMİZ

YOLSUZLUĞU VE YOKSULLUĞU BİTİRMEK

Yolsuzluğu ve yoksulluğu bitirmek, şeffaf süreci işletmek için (Tüm STK’larımızdan birer temsilci ve muhtarlarımızın içinde olacağı başkanı sivil toplum Platformu üyelerinin seçeceği, seçilen başkanın ömründe 2 yıl ve bir defa başkanlık yapacağı) sivil toplum Platformunu oluşturarak halkı yönetime ortak edeceğiz.

Bu kentte sadece ve sadece belediye başkanını belediye başkanının fikrinden zikrinden ve siyasi görüşünden olanlar söz sahibi olmayacak yine bu kentte sadece ve sadece belediye başkanının fikrinden zikrinden ve siyasi görüşünden olanlar belediye başkanını ve belediyeyi denetleyecek. Sözde değil özde şeffaflığı gerçekleştireceğiz
Kısaca zorunlu dürüstlük sistemi

VATANDAŞ MEMNUNİYETİ PROJESİ

Vatandaş memnuniyeti projesi Sultanbeyli belediyemize giren tüm vatandaşlarımız sıramatikten sıra numarasını alacak TC nosunu ve cep telefon numarasını girecek belediye başkanımız Başkan yardımcılarımız başta olmak üzere en az 10 tane engelli vatandaşımız Bu proje kapsamında istihdam edilecek ve sizleri arayacak Bugün belediyeye gelmişsiniz sizinle ilgilendiler mi işiniz halledildi mi Çay kahve ikram ettikermi hizmetlerimizden memnunmusunuz şikayetiniz var mı diye sorulacak.Derdini anlatana, iş sorana kimsin, nerelisin hangi görüşten hangi partiye oy verdin diye sormayacağız.Derdin Ne sorunun ne sana nasıl faydalı olabiliriz diye bunu soracağız.

ÜRETİM ATÖLYELERİ

Üretim atölyelerimizle sultanbeyli’deki dar gelirli ailelerimiz rahat bir nefes alacak.
Bu projemiz kapsamında ilçemiz, ülkemiz ekonomisine ve üretimine katkı bulunacak.

 1. Etapta her 5 mahallenin Merkezi yerlerine ev hanımlarımızın ve hanımefendi kardeşlerimizin kendi ekonomilerine katkıda bulunmak için örgü becerisi olanları örgü atölyesine ahşap üzerine becerisi olanlar ahşap atölyesine halı dokuma üzerine becerisi olanlarımızın halı atölyesine kilim dokuma üzerine becerisi olanlar kilim atölyesine gidecekler. Yani Herkesi kendi becerilerine göre yönlendireceğiz atölyelerimizde iş ve istihdam alanı oluşturacağız.
  çocuğu olan ev hanımlarımız bunu hiç dert edinmesinler çünkü bu atölyelerimizin hemen yanında kreşlerimiz bulunacak. Sabahleyin servis hanımefendi kardeşlerimizi evinden alacağı kreşe bırakacak hanımefendi kardeşlerimiz çocuğunu gönül rahatlığıyla oradaki kreşe teslim edecek üretimimize katkı sağlayacak kendi ekonomisine katkı sağlayacak kreş üzerine eğitim almış öğretmenlerimiz de Bu proje kapsamında istihdam edilmiş olacak.
  Eğer ki projemiz ilgi görür hanımefendi kardeşlerimiz rağbet ederse ilk etapta 5 mahalledeki olan atölyelerimizin sayısını 3’er mahalleye indireceğiz yine rağbet görürse iki mahalleye kadar indireceğiz.
  Hayat pahalılığı,
  geçim zorlukları,
  ekonomik sıkıntılar ile uğraşan hemşerilerimize bu projemiz  nefes olacak.

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI

Vasıfsız gençlerimiz için mesleki eğitim kursları, motor mekanik torna İnşaat ve tekstil üzerine bu kurslarda Sadece ara elemanlar yetişecek. AB hibe destekli gençlerimiz 40 gün bu kurslarımızda eğitim görecek ve geldiği her gününün yevmiyesini alacak.

SULTANBEYLİ VAKFI

Zenginle fakiri kaynaştıracak tüm öğrencilerimize burs ve kırtasiye yardımı yapacak Sultanbeyli adına SULTANBEYLİ VAKFI.
bu projemiz kapsamında inancımızda geçmişte bizim kültür örf ve adetlerimizde yer alan yardımlaşmamız dayanışmamız gereği Senin sıkıntın Benim sıkıntım anlayışı Bu Şehirde devam edecek.

ENGELSİZ BELEDİYE

Belediyemizde engelli vatandaşlarımız için engelli İşaret dilinden anlayan bir tane rehberimiz olacak. Kent Meydanı ve belirli otobüs duraklarında ve hastanede bir tane ekran olacak ekran vasıtası ile engelli vatandaşlarımız belediyemizde ki engelli rehberlerimiz ile görüşüp sorunlarını giderecek.

AR-GE

AR-GE birim başkanlığı kurulacak. yetenekli hemşehrilerimiz ve öğrencilerimiz için, Belediyemiz bünyesinde oluşturulacak ve belediyemizce desteklenecek Bilim Teknoloji ve Eğitime katkı için Ar-ge  çalışmaları yapılması. Yani mucit olmak isteyen bir şeyler icat etmek isteyen öğrenci ve vatandaşlarımız projelerini sunduğu taktirde desteklenecek.

SULTANBEYLİ